Miten onnekasta, kun nuo pienemmät ystävämme saavat elää noinkin pitkän ja hyvän elämän ilonamme. Hyvän elämän merkki on usein koiralla, paitsi pilke silmissä, myös pitkä ikä. Ei tietenkään aina, sillä koirilla on myös syöpää etc.
Oi, paljon onnea Ronjalle! Itse tulin juuri lenkiltä kohta 13-vuotiaan villakoirani kanssa ja sitäkin olen jo pitänyt kovin vanhana. Ihanaa, jos sekin saisi noin vanhaksi elää! Terv. Mirva
Kunnioitettava ikä ja noin virkeä kaveri vielä. Muutappa koiran ikä ihmisen iäksi, eikö se niin mennyt että ihmisen 7 vuotta on koiran vuosi. Onnea Ronjalle.
Onnea Ronjalle, kyllä on kunnioitettava ikä jo vanhalla rouvalla. Ihmisen iäksi laskettuna jo huippasee toisella sadalla. Hienoa, että olet ollut näin kauan perheen ilopilkkuna. Hyvä Ronja. Hyvää jatkoa sinulle.
Ei ikinä uskoisi, että Ronja on jo noin vanha! Se on päinvastoin, vähän kuin pennun näköinen, sellanen lutunen. Mutta jos se meneekin niinkuin ihmisilläkin, että tulee lapseksi jälleen, kun vanhaksi elää. Onnea Ronjalle!
Oi, onnea myös täältä♥
VastaaPoistaMiten onnekasta, kun nuo pienemmät ystävämme saavat elää noinkin pitkän ja hyvän elämän ilonamme. Hyvän elämän merkki on usein koiralla, paitsi pilke silmissä, myös pitkä ikä. Ei tietenkään aina, sillä koirilla on myös syöpää etc.
Kiitos Unelma avusta!
♥
Onnea täältäkin Ronjalle!
VastaaPoistaOn se aika pitkä ikä koiralle. Ikinä ei luulis, että se on jo niin vanha. Onnea vaan Ronja !!
VastaaPoistaOi että! Ihana Ronja! :) Siinä on koiralla iso ikä! Onnea kovasti.
VastaaPoistaMinun on usein pitänyt kommentoida jotain, mutta on jäänyt. Löysin tänne Johannan blogin kautta ja jäin lueskelemaan.
Mukavaa viikonloppua!
Onpa ikää, viisaan näköinen.
VastaaPoistaIhanan viisaan näköinen!
VastaaPoistaOnpas virkeännäköinen koiruus ja kunnioitettavan ikäinen. Onnea vielä Ronja!
VastaaPoistaOi, paljon onnea Ronjalle! Itse tulin juuri lenkiltä kohta 13-vuotiaan villakoirani kanssa ja sitäkin olen jo pitänyt kovin vanhana. Ihanaa, jos sekin saisi noin vanhaksi elää! Terv. Mirva
VastaaPoistaPaljon onnea suloinen Ronja;17 vuotta on koiralle kunnioitettava ikä:)
VastaaPoistaOnpa mukavaa, kun koiruli on saanut olla perheensä ilona näin pitkään. Onnea, tuo on koiralle pitkä ikä :)
VastaaPoistaKunnioitettava ikä ja noin virkeä kaveri vielä. Muutappa koiran ikä ihmisen iäksi, eikö se niin mennyt että ihmisen 7 vuotta on koiran vuosi. Onnea Ronjalle.
VastaaPoistaOnnea Ronjalle, kyllä on kunnioitettava ikä jo vanhalla rouvalla. Ihmisen iäksi laskettuna jo huippasee toisella sadalla. Hienoa, että olet ollut näin kauan perheen ilopilkkuna. Hyvä Ronja. Hyvää jatkoa sinulle.
VastaaPoistaNoin vanhasta koirasta en ole kuullutkaan: Paljon onnea Ronjalle.<3
VastaaPoistaKiitos kaikille onnitteluistanne Ronjalle.
VastaaPoistaTerveiset välitettään päivänsankarille.
Ei ikinä uskoisi, että Ronja on jo noin vanha!
VastaaPoistaSe on päinvastoin, vähän kuin pennun näköinen, sellanen lutunen. Mutta jos se meneekin niinkuin ihmisilläkin, että tulee lapseksi jälleen, kun vanhaksi elää.
Onnea Ronjalle!
Näin se taitaa olla. Ronja ei enää oikein hyvin, eikä taida paljon kuullakaan.
PoistaToivotaan Ronjalle miellyttäviä vanhuudenpäiviä.