Aamu oli niin ihana, että pakkasin kameran mukaani uintiretkelle. Koivunlehtiä oli jo varissut veden pinnalle.
Varjot ovat jo pitkiä, kuvaajan varjokin näkyy rannan hiekalla Pelastusrenkaan vieressä. :-)
Muita uimareita ei rannalla näkynyt. Onneksi taata palaa tänään työmatkalta Belgiasta, voin taas houkutella häntä mukaani aamulenkille. Olen jo luopunut toivosta, että hänet saisin veteen pulahtamaan.
Mukavaa viikonloppua kaikille.

Kaunista syksyn kuvaa, sitä mielellään katselee.Aurinkoista ja lämmintä syksyä ja viikonloppua myös sinulle!
VastaaPoistaMahtavan kauniita syyskuvia olet ottanut,onneksi täällä blogimaailmassa saan nähdä syksyn etenemistä:)
VastaaPoistaMukavaa viikonloppua sinullekin Unelma:)
Upeita syksyisiä kuvia olet tallentanut uintimatkaltasi. Kyllä aamuinen pulahtaminen antaa puhtia päivälle, harmi että meillä on niin pieni tuo lammikko, ettei oikein uimisesta voi puhua. Olis kyllä kiva vetää oikein kunnon lenkki viileässä järvivedessä.
VastaaPoistaMukavaa viikonloppua, sieltä se taatakin jo kotiutuu työmatkaltaan.
Tosi hienot ruskanäkymät!
VastaaPoistaKoivuissakin vielä lehdet kiinni. Kauniin kuulasta syysaamua, mukava että sitä näkee edes blogeissa.
VastaaPoistaIhanis kuulaita syyskuvia, voi miten neitseellisaen koskemattomalta tyyni järvi näyttää, heijastaen ympärillä olevaa peilinä pintaansa. minusta blogin monipuolisuus on parasta, alussa minulla oli , musasivu, on vieläkin, sitten oli syvällisempää ajatusta, ja kolmantena pieniä sanoja. nyt on kaikki mitä sattuu, mikä on ikäänkuin akuuttia, ajankohtaista se aina sitten esillä. eilen olin kaupungilla ja kuvailin pilvisellä säällä halvalla kameralla ei tullut kovin upeita kuvia. mutta runo on ihana. kuten sen kirjoittajkakin on varmasti ollut, tulisieluinen tulenkantaja. kiitos näistä ihanista kuvista mieleni lepäsi kuin äidin sylissä.
VastaaPoistapepite,
VastaaPoistasyksyn kuulas kirpeys on ihanaa.
Yaelian,
tämä syksy onkin taas erilainen, tänään meilläkin oli varjon puolella mittarissa 21 plus astetta ja aurinko on paistanut koko päivän.
anja,
polkaise vankkuri jonain aamuna käyntiin ja tule mukaan uimakaveriksi.
Taata jo soitti kentältä, että tulossa ollaan.
Tuure,
kiitos, kivaa, kun kerkisit pistäytyä.
Sirokko,
osa lehdistä oli lentänyt järveen, suurin osa oli kuitenki vielä puissa kiinni.
Olisin iloinen, jos voisinkin välittää sinulle sinne lämpimään meidän syksymme tunnelmaa.
aikatherine,
oli suorastaan sääli rikkoa tuota tyyntä järven pintaa, yritin mennä varovaisesti, ahvenia pelottelematta.
Kaunista rantamaisemaa olet hyvin kuvannut.:D
VastaaPoistaOikein ihanaa viikonloppua sinulle, Unelma<3
Kyllä on ihanan kauniit kuvat.Hyvää viikonloppua<3
VastaaPoistaKolmoskuva etenkin on täydellinen!
VastaaPoistaSuloista viikonloppua, Unelma!
Voi,miten kaunista!!Mukavaa viikonloppua!
VastaaPoistaKyllä sulla on ihana paikka käydä syysuinnilla!
VastaaPoistaNiin kaunista syksyä on kuvissasi ja rauhallista aamua myös!
Kyllä on uskomattoma kaunista. Mitkä ihanat kuvat.
VastaaPoistaKiitos kun laitat tänne ihailtavaksemme.
Meillä ei ole ainakaan vielä noin kaunista ruskaa.
Mukavaa viikonloppua sinulle!
Kaunista on. Tänään olikin erittäin lämmin syyspäivä. Oli varmaan ihana uida tyynessä vedessä eikä muita ollut näkösällä.
VastaaPoistaMukavaa viikonvaihdetta.
Voi miten upeaa Kyllä luonto on aikamoinen maalari. Ja kun kuvissasi on tuo tyyni järvenpinta josta maisema heijastuu..... niin upeaa !
VastaaPoistaAili-mummo,
VastaaPoistatuota rantaa on ilo kuvata.
ritva,
hyvää viikonloppua sinulle myös.
Leena Lumi,
oi, kiitos. Yritän aina parhaani, ei tällä kameralla taydellistä saa. ;-)
Harakka,
paikka on ihana, kiitos kunnan päättäjille.
sylvi,
kyllä se ruska sinnekin vielä ennättää. Saatte vielä tovin ihailla kesäkukkianne.
arleena,
nyt syksyllä on rannalla hiljaista, toisin on kesällä. On mentävä aamuvarhaisella, silloin om ihanan rauhallista.
Anneli,
järven peili tuplaa väriloiston.