Sulla on kaunis pinkki kollaasi! Ja kieltämättä toi pinkki polkupyörä on herkullisen näköinen! Mutta olet paljon pinkkiä silti löytänyt.Niin muuten kävi mullakin viimekertasessa kollaasissa, että pinkkiä meni joukkoon, että nyt on pinkit vähissä!
Ihanan hempeää ja valoisaa. Ja suloinen on tuo pyöräkin! Olisin itse halunnut jonkun kivan pastellisävyisen fillarin, mutta tylsään punaiseen päädyin. Onneksi ulkonäöllä ei poljeta, sillä pyöräin kehrää ja kolisee kuin unelma ;)
arleena ja Una, kuinka ollakaan, romantiikka ja unelmat ovat aina vaaleanpunaisia.
SusuPetal, voisihan sitä joskus Barbienakin hulmuilla. Saattaisi olla ihan kivaa.
Harakka, pinkki pyörä on kyllä "sikamakee". (sanoo nuoriso)
Uuna, kukkien kuvia varmaankin sinulta löytyy. Olet niin taitava sommittelemaan ihania juttuja.
Elegia, huomenna sitten pyöräilet punaisella pyörälläsi lomailemaan. Virkistävää lomaa.
Zilga, samaa mieltä pyörästä. Ajattelin ensin, että kaikki barbivärini julkaisin jo viime viikolla, mutta sitten muistin tämän pyörän. Tämä olisi varmaankin tehonnut yksinäänkin pinkkimaailmassa.
Famu, sinulle kiitos vierailustasi ja kauniista sanoistasi.
Inkataika, Tuon kukkakorin tarkkuus hieman kärsi, kun poimin sen viimekesäisistä kuvistamme. Kori oli kuistilla ja alkuperäisessä kuvassa oli koko kuisti näkyvissä. Rajailin näkyviin vain korin, se oli todellakin hyvin sievä.
Doris50, Tuolla palvelutalon parkissa tämä pyörä viettää päiväänsä, varmaankin joku henkilökuntaan kuuluva tyttö sillä töihin polkee. Kynttilänjalka on vanha Festivo, erikoista siinä on tuo valkoinen lasi. Luulen, että se on luulasia. Nykyään luulasia ei enää valmisteta, vaan valkoiset lasiesineet ovat jotain opaalilasia, arvelen.
Rosat ja pinkit menevätkin niin helposti sekaisin. Hällä väliä...kauniita ovat molemmat värisävyt. Ihania pinkkejä sinulla. Itse olen oikein pink-lady, joka rakastaa pinkkiä ja rosaa yli kaiken. Jos ajaisin pyörällä, niin ehkä ostaisin pinkin Jopon. Näin jossain sellaisen ja se oli ihqu ihana. :) Jaksan ihailla kaikenlaisia pinkkejä kukkasia. Ihana kollaasi. :)
Kauniita kukkia ja pyörä on kyllä yliveto! Jos löytäisin tuollasen kauniin korin ja sen täynnä pinkkejä kukkia jostain niin tietäisin kyllä kenelle ne kiikuttaisin. Tarjuska asuu muutaman kilsan päässä. :o)
Vaikka mitä kaunista pinkkiä löysit. Upea kukkakori ja pyörä on oikea namu. Tuommoisen haluaisin mutta mintunvihreänä, olisi yhtä helppo tunnistaa muiden joukosta kuin tuo pinkkikin.
Minustakin tuo fillari on yliveto, ottaisin itsekin samanlaisen! Mullakin oli ongelmia roosan ja pinkin erottamisessa: roosaan kollaasiin tuli pinkkiä, mutta tällä kertaa yritin pysytellä pinkissä. Toivottavasti ensi kerralla haasteessa ei ole vaaleanpunaista!
Todella herkun näköinen pyörä onkin ja niin on kollaasikin!
VastaaPoistaKyllä on kaunis kollaasi. Nyt ei minulta irtoo mitää :( Sama vika tuli edellisen kanssa möhlittyä
VastaaPoistaYaelian, eikös vaan olekin hieno fillari? Pitäisiköhän pyytää taataa maalaamaan minunkin pyöräni uudelleen, harkintaan.
VastaaPoistaAmalia, ei anneta vanhojen möhlimisten tahtia haitata, mennään vaan eteenpäin kohti uusia möhläyksiä.
Raikkaan kaunis kollaasi. Romanttista pinkkiä.
VastaaPoistaIhania pinkkejä unelmia. =)
VastaaPoistaTuolla fillarilla kun suihkisi, niin tulisi ihan Barbie-olo! Ilmankos minulla onkin musta pyörä :)
VastaaPoistaSulla on kaunis pinkki kollaasi!
VastaaPoistaJa kieltämättä toi pinkki polkupyörä on herkullisen näköinen!
Mutta olet paljon pinkkiä silti löytänyt.Niin muuten kävi mullakin viimekertasessa kollaasissa, että pinkkiä meni joukkoon, että nyt on pinkit vähissä!
Olet paljon hienoa läytänyt kollaasiisi. Minulle nämä pinkit ja vaaleanpunaiset ovat hankalia. Mahtaako mitään löytyä?
VastaaPoistaIhanan hempeää ja valoisaa. Ja suloinen on tuo pyöräkin! Olisin itse halunnut jonkun kivan pastellisävyisen fillarin, mutta tylsään punaiseen päädyin. Onneksi ulkonäöllä ei poljeta, sillä pyöräin kehrää ja kolisee kuin unelma ;)
VastaaPoistaIhania pinkkejä ja tuo pyörä kyllä yliveto :)
VastaaPoistaIhanista pinkeistä olet saanut koottua tyylikkään kollaasin.
VastaaPoistaSuloinen kukkakori. Tuollaisen pinkin pyörän kanssa olisi kiva ajella. :)
VastaaPoistaarleena ja Una, kuinka ollakaan, romantiikka ja unelmat ovat aina vaaleanpunaisia.
VastaaPoistaSusuPetal, voisihan sitä joskus Barbienakin hulmuilla. Saattaisi olla ihan kivaa.
Harakka, pinkki pyörä on kyllä "sikamakee". (sanoo nuoriso)
Uuna, kukkien kuvia varmaankin sinulta löytyy. Olet niin taitava sommittelemaan ihania juttuja.
Elegia, huomenna sitten pyöräilet punaisella pyörälläsi lomailemaan. Virkistävää lomaa.
Zilga, samaa mieltä pyörästä. Ajattelin ensin, että kaikki barbivärini julkaisin jo viime viikolla, mutta sitten muistin tämän pyörän. Tämä olisi varmaankin tehonnut yksinäänkin pinkkimaailmassa.
Famu, sinulle kiitos vierailustasi ja kauniista sanoistasi.
Inkataika, Tuon kukkakorin tarkkuus hieman kärsi, kun poimin sen viimekesäisistä kuvistamme. Kori oli kuistilla ja alkuperäisessä kuvassa oli koko kuisti näkyvissä. Rajailin näkyviin vain korin, se oli todellakin hyvin sievä.
Ihana kollaasi, pinkki pyörä ja kynttilä olivat parasta.
VastaaPoistaDoris50, Tuolla palvelutalon parkissa tämä pyörä viettää päiväänsä, varmaankin joku henkilökuntaan kuuluva tyttö sillä töihin polkee. Kynttilänjalka on vanha Festivo, erikoista siinä on tuo valkoinen lasi. Luulen, että se on luulasia. Nykyään luulasia ei enää valmisteta, vaan valkoiset lasiesineet ovat jotain opaalilasia, arvelen.
VastaaPoistaRosat ja pinkit menevätkin niin helposti sekaisin. Hällä väliä...kauniita ovat molemmat värisävyt. Ihania pinkkejä sinulla. Itse olen oikein pink-lady, joka rakastaa pinkkiä ja rosaa yli kaiken. Jos ajaisin pyörällä, niin ehkä ostaisin pinkin Jopon. Näin jossain sellaisen ja se oli ihqu ihana. :) Jaksan ihailla kaikenlaisia pinkkejä kukkasia. Ihana kollaasi. :)
VastaaPoistaOnpa kaunis! Upeat kuvat ja hyvin yhdistetty kollaasiksi! =o)
VastaaPoistaTarjuska, yhtä pinkkiä jopoa (ei taitanut olla jopo)tänään kuvasin jätelavalla, tuntui pahalle. Siinä se on kuvattuna uudessa tarinassani.
VastaaPoistaMinz, kiva kun jaksat tulla kannustamaan mammaa näissä räpellyksissäni. Tämä on niin hauskaa, että teen vaan, vaikka ei taitoa olekaan.
Ihania pinkkisiä juttuja!
VastaaPoistaKauniita kukkia ja pyörä on kyllä yliveto! Jos löytäisin tuollasen kauniin korin ja sen täynnä pinkkejä kukkia jostain niin tietäisin kyllä kenelle ne kiikuttaisin. Tarjuska asuu muutaman kilsan päässä. :o)
VastaaPoistaIhanasti pinkki. Kylläpä kelpaa pyöräillä noin upealla menopelillä...
VastaaPoistaVaikka mitä kaunista pinkkiä löysit. Upea kukkakori ja pyörä on oikea namu. Tuommoisen haluaisin mutta mintunvihreänä, olisi yhtä helppo tunnistaa muiden joukosta kuin tuo pinkkikin.
VastaaPoistaOnpas oikein unelman värinen pyörä,ja gerbera samaa sävyä.
VastaaPoistaIhana pinkki fillari
VastaaPoistaMinustakin tuo fillari on yliveto, ottaisin itsekin samanlaisen! Mullakin oli ongelmia roosan ja pinkin erottamisessa: roosaan kollaasiin tuli pinkkiä, mutta tällä kertaa yritin pysytellä pinkissä. Toivottavasti ensi kerralla haasteessa ei ole vaaleanpunaista!
VastaaPoistaKaunista hempeää pinkkiä , ihana pyörä :))
VastaaPoista