Eilen illalla lähdimme ihastelemaan kaupungin jouluvaloja.
Valitettavasti pieni kamerakuva ei tee oikeutta kauniille valaistukselle.
Seimikuvaelma tuhansin lampuin.
Kaupungintalon joulukuusi
Valopuut ovat kauniita.
Lähempi tarkastelu puun kukista.
Katujen yläpuolella loistavat erilaiset valoteokset.
Kaupungintalon aulassa avautui eilen pienoisnäkymä vanhaan kaupunkiin. Tässä kuvassa pieni näkymä tallista seimineen.
Tässä kuvataan kaupungin kirkkoa ja sen ympäristöä. Tätä taideteosta käymme katsomassa vielä uudelleen. Nyt oli niin paljon kansaa liikkeellä, että kuvaaminen oli hankalaa.
Valtava työ tässä on tehty pienoismallien valmistuksessa ja asettelussa.
Hyvää Itsenäisyyspäivää Suomi ja sen kansalaiset.
Unelma, lumenkaunista itsenäisyyspäivää sinulle!
VastaaPoista♥
Onpa komiat valaistukset, pikkuisen eri luokkaa kuin meillä täällä koti- Suomessa:)Hyvää itsenäisyyspäivää ja muistetaan heitä, jotka ovat meille tätä maata rakentaneet!
VastaaPoistaMahtavan upeat valaistukset, ja mitkä kukat!<3333
VastaaPoistaKiitos tästä postuksesta, Unelma, ja oikein hyvää itsenäisyyspäivää sinne Espanjaan!<3333
Voi miten ihania! Saisinpa joskus viettää joulun (ja miksei myös uuden vuoden) jossain muualla kuin Suomessa. Yhden juhannuksen sentään olen ollut täältä poissa - silloin 2 viikkoa Kanadassa.
VastaaPoistaHyvää itsenäisyyspäivää!
VastaaPoistakauniit on valot siellä.
Ei ole sähköä säästetty noissa valoissa, upeat ovat! Hyvää itsenäisyyspäivää teillekin sinne etelän lämpöön!
VastaaPoistaKauniit valot siellä.Hyvää Itsenäisyyspäivää :)
VastaaPoistaHyvää Itsenäisyyspäivää!
VastaaPoistaUpean näköistä! Olen ollut Fuengirolassa kerran jouluna ja uutena vuotena,tosin kauan sitten ja muistan että silloinkin oli jotain tuollaista.Hyvää itsenäisyyspäivää Unelma!
VastaaPoistaKomeeta!
VastaaPoistaKyl on kaunista!!
VastaaPoistaKaunis seimiasetelma.
VastaaPoistaSiellä etelässä jouluvaloilla juhlistetaan upeasti. Mutta kun siellä ei ole lunta...
VastaaPoistaTuo joulutähti on kaunis myös valoteoksena.